Звіт про проведення
«Місячника з пожежної безпеки»
Відповідно до річного плану закладу, наказу по ЗДО «Про проведення Місячника пожежної безпеки у ЗДО» з 01 по 30 квітня 2021 проведений Місячник протипожежної безпеки.
Місячник організовано з метою виховання у дітей культури поводження з вогнем, створення системи протипожежної профілактичної роботи в дошкільному закладі.
Сьогодні проблема безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на заклад дошкільної освіти покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.
Далеко не всі дорослі знають найпростіші правила пожежної безпеки. Але всі без винятку батьки відчувають занепокоєння за життя та здоров'я дітей. Тому наш обов'язок - всіма можливими способами уникнути загрози для життя та здоров’я вихованців та колективу закладу.
Метою проведення «Місячника знань пожежної безпеки» є поліпшення якості освітнього процесу з питань особистої безпеки дитини. Формування у дошкільників активної життєвої позиції щодо власної безпеки. Формування навичок безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку. Вироблення у дітей умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час пожежі.
Під час підготовки до «Місячника знань пожежної безпеки» проведено ряд заходів:
۷ перевірено стан пожежних щитів та пожежного обладнання;
۷перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;
۷проведений позачерговий інструктаж співробітниками та навчання з пожежної безпеки;
۷оформлено куточки «Вогонь – друг, вогонь - ворог» у кожній віковій групі;
۷ підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків на тему «Будь обережним з вогнем!».
Наш дошкільний заклад укомплектовано вогнегасниками, створено пожежний куточок з первинними засобами пожежогасіння: піском, відрами, сокирами, лопатами, багром. На кожному поверсі присутні плани приміщень зі схемами та знаками евакуації. У закладі постійно здійснюється контроль стану електрообладнання та електромережі, а також кухонних плит і системи вентиляції.
З усіма співробітниками був проведений позачерговий інструктаж та навчання з пожежної безпеки.
Педагоги закладу залучали вихованців до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, бесіди (індивідуальні, пігрупові та колективні), читання художньої літератури, самостійно-художня діяльність, пошуково-дослідницька діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання. Познайомили дітей з професією пожежника та засобами пожежогасіння.
Проведено бесіди з пожежної безпеки з дітьми середнього і старшого дошкільного віку. Малюків навчали правилам поведінки при пожежі; пояснювали важливість і необхідність знань про себе: прізвище, ім'я, домашня адреса, вчили набирати номер пожежної служби, формували навички спілкування з «черговим по пожежній частині».
Педагоги провели:
• Заняття-бесіди «Коли вогонь стає ворогом», «Сірники - це небезпечно», «Щоб пожежі уникати, треба нам багато знати», «Як слід поводитись під час виникнення пожежі»;
• дидактичні ігри «Побудуй ланцюжок», «Небезпечні предмети», «Сам удома», «Служба порятунку»;
• брей – ринг «Юні пожежники»;
• сюжетно –рольові ігри « Пожежні», «Загорівся кицькин дім»;
• моделювання ситуацій «Викликаємо пожежників», «Разом гасимо пожежу», «Увага! Увага! Пожежа!»;
• читання художньої літератури Г. Бойко «Сірничок», Л.Яковенко «Пригода на кухні», І. Січовик «Сірники», казка «Пригоди сірника»;
• перегляд мультфільмів з пожежної безпеки;
• дослідно – експериментальна діяльність яка показує звідки може з’явитися пожежа «Небезпечна свічка», «Бенгальські вогні», «Небезпечні сірники»;
• тренування «Увага! Пожежа!» (евакуація дітей)
Для батьків надавалась інформація в on-line режимі та соціальній мережі Viber «Дотримання правил безпеки вдома», «Попередження пожежі від пустощів та необережного поводження з вогнем
Попередження пожежі від пустощів
та необережного поводження з вогнем
Шановні батьки!
Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:
- зберігати сірники в місцях недоступних дітям;
- не дозволяти дітям розводити багаття;
- не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;
- не дозволяти користуватися газовими приладами;
- не допускати перегляд телепередач, користування комп’ютером за відсутності дорослих;
- не залишати малолітніх дітей без нагляду;
- не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;
- не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;
- не зберігати на балконах легко займисті речовини
- не сушити речі над газовою плитою;
- не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;
- не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею;
- не палити в ліжку.
Шановні батьки! Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем! Роз’яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні майна та людей!
Шановні батьки! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам’ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.
При виникненні пожежі негайно
викликайте пожежну охорону за телефоном «101».
Ви повинні знати про кожен крок вашої дитини, бо її життя знаходиться у ваших руках.
Шановні батьки, нехай життя посміхається щирою усмішкою вам та вашим родинам, а ваші діти тішать вас своїми вчинками та здобутками. А дітям бажаємо міцного здоров'я, гарного настрою, веселих друзів, цікавих мандрувань та безпечної допитливості.