top of page

«Освіта для сталого розвитку: технологія розвитку сучасного погляду на життя у дітей дошкільного віку».

Схвалено для використання у дошкільних навчальних закладах комісією з дошкільної педагогіки і психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (Лист від 25.07.14 № 141|12-Г-1356)

Інноваційна технологія «Освіта для сталого розвитку» допоможе навчити наших вихованців берегти природу, ощаджувати воду, тепло, електроенергію, правильно спілкуватися.

     У березні 2005 року Україна стала однією з 55 країн, які підписали документ ООН «Стратегія для сталого розвитку». У січні 2015 року Президент підписав Указ «Про Стратегію сталого розвитку «Україна — 2020». Мета документу: досягнення європейських стандартів життя та гідного місця Україні в світі.

     Що означає термін «сталий розвиток»? Це стабільний спрямований розвиток економічної та соціальної сфери країни за умови раціонального використання екологічних ресурсів. Тобто такий розвиток суспільства, за якого задоволення потреб теперішніх поколінь не має загрожувати можливостям майбутніх поколінь задовольняти їхні потреби. Для цього необхідне узгодження екологічних, економічних та соціальних складових розвитку.

     Питання сталого розвитку — це питання порятунку людства від наслідків його ж виробничої діяльності. Адже наприкінці ХХ століття ці наслідки досягли критичних розмірів і проявилися значними збезлісенням і зпустеленням планети, забрудненням атмосфери, світового океану і грунтів, небезпечними змінами клімату тощо. Ідея сталого розвитку виникла через необхідність досягти гармонії між людиною, суспільством та природою, тому ця технологія охоплює три сфери: соціальну, економічну та екологічну. Які питання сталого розвитку вивчають у дошкільній освіті?

     За технологією «Освіта для сталого розвитку» вихователі в роботі з дітьми, зокрема:

            *навчають дітей правильно звертатися до дорослих, допомагати іншим і дякувати за допомогу, вітати та користуватися в мовленні «чарівними» словами — моральне виховання;

            *формують поняття про здоровий спосіб життя — валеологія і фізичне виховання;

       *ознайомлюють із соціальним довкіллям, природою, формують трудові навички — пізнавальний розвиток.

сад.png
bottom of page