Музичний зал... тут творяться дива
І казка в ньому часто ожива
Артисти наші хоч маленькі
Зате розумні та гарненькі.
Музичний керівник в садочку - чарівник
Що свято дітям дарувати звик...
Сторінка музичного керівника
Керівник музичний
Ірина ЛИСЕНКО
Керівник музичний
Інна СТРИБУЛЬ
На музичних заняттях широко використовуються музичні інструменти як класичного, так і саморобного походження. Найбільш поширені серед інструментів – шумові й ударні, оскільки саме ці інструменти прості та доступні дітям дошкільного віку. Окрім цього вони складають найпривабливіше, що є для малюків у музиці.
Доповнює цей ансамбль музичних інструментів «набір Орфа», основу якого складають металофони, ксилофони та клавєси.
Крім того, впроваджується технологія «Хор рук». Значну роль, місце, значення у роботі з дітьми дошкільного віку відіграє музика дзвонів (гра на діатонічних дзвіночках) та використання елементів body percussion для розвитку музично-ритмічних здібностей малят.
І все це поєднується з сучасними технічними засобами, від чого діти отримують велике задоволення.
З досвіду роботи керівників музичних
Кролевецького ЗДО (ЦРД) № 9 "Ромашка"
Музично-педагогічна технологія за методикою Т. Боровик «Хор рук»
Використання музики дзвонів в роботі з дітьми дошкільного віку
Body percussion для розвитку музично-ритмічних
здібностей малят
«Музика, як будь-яке мистецтво, допомагає дітям пізнавати світ, виховує дітей», – так визначив роль музики у формуванні особистості композитор Дмитро Кабалевський.
Кожен ранок у дитячому садку розпочинається з ранкових музичних привітань. Під чарівні звуки музики дітей запрошують до зали на ранкову гімнастику. У дітей створюється позитивний настрій, діти ефективно спілкуються. Музичні привітання налаштовують дітей на добрий настрій та успіх протягом дня.
Вихователі та музичні керівники, добре знаючи дітей, їхні інтереси, індивідуальні особливості, прагнуть зробити кожен день перебування дітей у дитячому садочку радісним та змістовним.
У процесі музичних занять відкриваються широкі можливості для всебічного розвитку дітей. Емоційна сила музики, зміст пісень, що слухають і виконують діти, сприяють формуванню основ морально-естетичних якостей.
Ритмічні завдання, які надаються дітям у дитячому садку,
допомагають активізувати та пробуджувати інтерес дитини
до діяльності. Якщо дитина проявляє себе в ритмі, це говорить
про те, що в неї міцніє її вольовий початок, без якого неможливі
ні навчання, ні робота. Ритмічні ігри дуже подобаються дітям.
Найпростіший спосіб організації гри — повтор дитиною рухів
дорослого.
Музичний керівник проводить музичні заняття, свята, розваги за участю вихователя. Застосовує індивідуально-диференційований підхід до своїх вихованців, різні способи педагогічного впливу з огляду на індивідуальні якості дітей, їх здібності. Для цього застосовують різні за складністю завдання на фронтальних, групових, індивідуально-групових, а також індивідуальних заняттях.
Музичний розвиток дітей буде успішним, якщо проводяться різні види музичних занять (традиційні, домінантні, тематичні, комплексні).
Багато досліджень довели, що музика посилює обмін речовин, посилює або зменшує м’язову енергію, змінює дихання, змінює кров’яний тиск, дає фізичну основу для емоцій. Дітям музикотерапія допомагає збагатити знання про навколишній світ, прищепити любов до музики, навчити слухати й розуміти, як і про що розповідає музика.
Сприймання:
-
слухання музики;
-
сприймання музики у зв’язку з її виконавством;
-
музично-дидактичні ігри для розвитку сенсорних здібностей.
Виконавство:
-
співи;
-
музично-ритмічні рухи;
-
гра на дитячих музичних інструментах.
Музично-освітня діяльність:
-
знання загального характеру;
-
спеціальні знання, які пов’язання з різними видами музичної діяльності (відомості, пов’язані з виконавством, теорією музики);
-
творчість (пісенна, музично-ігрова і танцювальна, імпровізація на дитячих музичних інструментах).
Структура
музичного
заняття:
Чи кожний малюк отримує задоволення від участі у святкових ранках? Чому деяким дітлахам подібні заходи не до душі? Як повинні вести себе батьки, щоб їх дитина не розчарувалася у святі?
Для маленької дитини свято – це завжди сильні емоційні переживання та маса нових вражень. І для того, щоб ці враження були позитивними, дитину потрібно підготовити, настроїти на подію.
Уявіть собі, що дитина пропускала у садочку музичні заняття та репетиції і не володіє музичним матеріалом до свята (не знає слів пісень, рухів таночків) і вийшла виступати разом з підготовленними дітьми. Як вона буде почуватися? Звичайно, буде розвиватися комплекс неповноцінністі та невпевненості у собі. І винні будут насамперед батькі, які без особих причин протримали дитину вдома...
Якщо ж дитина хворіла - потрібно переписати слова пісень та хороводів та вивчити з дитиною вдома, щоб вона могла співати з усіма. Але танці така дитина вже танцювати не зможе, тому що не знатиме рухів. Тому велике прохання - приводьте діток на музичні заняття, тому що саме на них ми готуємося до свят, вчимо музичний матеріал та вивчаємо рухи до таночків та хороводів! І тоді ваша дитина зможе почуватися справжним артистом.
Пориньмо у світ МУЗИКИ
разом з дітьми
Чудова музична рухлива гра з Дідом Морозом для використання на Новорячному святі
«Дід Мороз - ЧАРІВНИК»
Дітки із задоволенням граються з гостем і виконують під відповідний музичний супровід всі рухи.
Відеопартитура для гри в оркестрі з використанням методики
Е. Жак-Далькроза - body percussion
«Веселі дзвоники - Jingle Bells»
(українською мовою) - гарний музичний супровід та помічник під час гри на своєму тілі на новорічному святі.
Відеопартитура
для гри в оркестрі
«Ірландський танець» - гарний музичний супровід та помічник під час гри на музичних шумових інструментах.
Відеопартитура
«Осінній оркестр» - гарний музичний супровід та помічник для гри на музичних та шумових інструментах на осінніх святах.
Відеопрезентація «Ритмічні загадки» - гарний музичний супровід та помічник під час гри на музичних інструментах та на осінньому святі.
Відеопартитура «Граємо на музичних інструментах» - гарний музичний супровід та помічник під час гри на музичних інструментах та на весняному святі.
Вивчаємо музичні інструменти
Яскравий, цікавий дидактичний матеріал для кращого засвоєння знань про музичні інструменти. Стане в нагоді музичним керівникам та всім бажаючим.
В процесі таких дидактичних ігор, діти вчаться групувати, узагальнювати музичні інструменти за певною ознакою та знаходити зайвий поміж інших.
Мнемотехника
на музичних заняттях
Мнемотехника - це система методів і прийомів, що забезпечують ефективне запам'ятовування, успішне освоєння дітьми знань про особливості об'єктів природи, про навколишній світ, ефективне запам'ятовування структури розповіді, збереження і відтворення інформації, і звичайно розвиток мовлення.
На музичних заняттях за допомогою мнемотехніки діти краще і швидше запам'ятовують пісні.